Jaki materac wybrać?

Rynek materacy jest bogaty i różnorodny, by wybrać materac najlepszy i dostosowany do naszych oczekiwań, musimy zapoznać się z podstawowymi rodzajami materacy.

  • Materace hybrydowe – połączenie materaca piankowego z materacem sprężynowym. Zazwyczaj o średnim stopniu twardości. Bardzo nowoczesne, lecz nietanie.
  • Materace sprężynowe – tradycyjne i kieszeniowe. Szczególnie polecane dla tych, którzy potrzebują sprężystych, twardych materacy.
  • Materace piankowe – wykonane z różnego rodzaju pianek poliuretanowych. Komfortowe, miękkie i lekkie.
    Więcej informacji o każdym z tych materacy znajdziesz wybierając zakładkę materace na naszym sklepie.

Dwa czy jeden?

Jeżeli kupujemy materac do sypialni małżeńskiej, gdzie mamy szerokie łóżko podwójne, musimy się zastanowić , czy kupić jeden, szeroki materac czy dwa węższe. Druga opcja sprawdza się w przypadku partnerów o znacznej różnicy w wadze i dużych różnicach
w preferencjach odnośnie parametrów materaca. Musimy pamiętać jednak, że na łączeniu materacy pojawi się strefa mniejszej twardości, utrudniająca użytkowanie. Uniwersalny materac podwójny powinien być bardzo elastyczny, by dopasowywał się do obu osób. Dzięki współczesnej technologii wyeliminowano problem odczuwania podczas snu ruchów drugiej osoby. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tym przypadku materace kieszeniowe.

Materac a waga?

Waga naszego ciała też ma wpływ na dobór materaca. Ogólne zasady mówią, że osoby szczupłe – poniżej 75 kg mogą zdecydować się na materac miękki. Jeżeli nasza waga miesci się w przedziale 75-115 kg powinniśmy wybrać materac średnio twardy, natomiast dla osób cięższych optymalnym wyborem będzie materac twardy. Jednak są to zasady ogólne, a wybór materaca to sprawa bardzo indywidualna i dobrze jest wypróbować materac zanim zdecydujemy się na kupno.

preloader