Co wpływa na Twój sen?

Punkty nacisku

Punkty nacisku to te miejsca naszego ciała, które podczas snu narażone są na stały i duży nacisk oraz kontakt z powierzchnią materaca. Zmieniają się one wraz ze zmianą pozycji
w trakcie snu. Jeżeli materac za bardzo uciska na jeden z punktów naszego ciała, miejsce to drętwieje, powoduje poczucie dyskomfortu i ból kręgosłupa. Jeśli budzisz się z obolałymi biodrami lub ramionami, często zmieniasz pozycję snu w nocy lub masz wrażenie, że budzisz się bardziej zmęczony niż przed snem, prawdopodobnie twój materac nieodpowiednio wspiera twoje punkty nacisku. Dobrze dobrany rodzaj materaca nie powoduje ucisków. Przestań wiercić się w łóżku i zadbaj o spokojny sen. Zapoznaj się z ofertą materacy do spania, które zmniejszają ciśnienie nacisku na punkty, które najczęściej stykają się z materacem podczas twojego snu.

Temperatura

Temperatura ma kluczowe znaczenie dla spokojnego snu. Nadmierna potliwość bądź ziąb spowodowane nieodpowiednią temperaturą powodują wybudzenia i prowadzą do zaburzeń snu. Producenci materacy uznali ten problem za kluczowy i wykorzystali nowoczesne technologie i materiały, by wyprodukować materace, które mają zdolność pochłaniania ciepła wydzielanego przez ludzkie ciało. W ten sposób piana materaca chroni użytkownika przed nadmiernym przegrzaniem oraz wyziębieniem. Postaw więc na odpowiedni rodzaj materaca wyposażony w termoregulację. Sprawdź materiał z jakiego wykonany jest materac. Nowoczesne materace piankowe z odpowiednim wkładem żelowym zapewnią odpowiednią temperaturę materaca i twojego ciała, by zapewnić Ci spokojny sen.

Brak wsparcia

Materace starej generacji często ograniczały się do dbania o warstwę komfortu – tę bezpośrednio stykającą się z ciałem oraz odpowiednią twardość lub miękkość materaca. Jednolitość warstwy wewnętrznej sprawiała, że punkty nacisku bardzo mocno reagowały
z materacem, powodując ból pleców, drętwienie oraz problemy z rannym rozruszaniem. Jeżeli odczuwasz takie objawy to znaczy, że Twój materac nie wspiera cię odpowiednio. Znalezienie materaca w pełni wspierającego, ale nie twardego, może być trudnym wyzwaniem. Właśnie dlatego w naszej ofercie umieściliśmy materace wspierające, idealne na bóle kręgosłupa, tak, by zapewniały odpowiedni bilans między podparciem punktów nacisku a miękkością materaca.

Jakość pościeli

Twoja pościel, poszewki na poduszki i prześcieradła wpływają na jakość snu. Modne tkaniny takie jak jedwab i satyna nie są wystarczająco oddychające, abyś mógł spać wygodnie. Jeżeli masz kłopoty ze snem, zawsze wybieraj produkty wykonane w 100% z bawełny.

preloader